جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید عباسعلی قدرتی

فرازی از وصیت نامه:
شهید عباسعلی قدرتی

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :عباسعلی قدرتی
نام پدر :کریم
تاریخ تولد :۱۳۴۱/۰۹/۰۱
محل تولد :روستای حسینیان دامغان
شغل :فرمانده دسته پیاده
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :24 سال
سن :یک شهید
خانواده چند شهید : 

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۱۰/۲۲
محل شهادت :شلمچه
نام عملیات :کربلای ۵
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به سر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :حسینیان
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای حسینیان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

 

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید عباسعلی قدرتی، فرزند کریم در تاریخ  ۱۳۴۱/۰۹/۰۱ در روستای حسینیان دامغان به دنیا آمد. از همان کودکی  علاقه ی زیادی به خاندان اهل بیت داشت و قبل از این که به سن تکلیف برسد، نماز می خواند. دوران ابتدایی را در روستای حسینان گذراند. در راهپیمایی ها هم پای بزرگان حرکت می کرد و در پخش اعلامیه و پوستر و رساله ی امام نقش مهمی بر عهده داشت. داوطلبانه برای انجام خدمت سربازی عازم جبهه شد. بیست و دو ماه را در اروندرود آبادان بود. بعد از انقلاب اولین کاری که با همکاری شهید یدالله احمدی و دیگران انجام داد، تشکیل انجمن اسلامی بود.

بعد از شهادت دامادش، یدالله احمدی، به عنوان مسئول انجمن انتخاب شد. وی نقش مهمی در اداره ی انجمن داشت و برای سازندگی آن زحمت زیادی کشید. پس از آن صندوق قرض الحسنه ای در روستای حسینان برپا کرد. زمانی که در جبهه بود به وسیله نامه یا تلفن می گفت:« ادامه ی کار صندوق قرض الحسنه رو دنبال کنید! ». بعد از سربازی مدتی معلم نهضت سوادآموزی بود. بعد از آن به عنوان حق التدریس در آموزش و پرورش مشغول به کار شد.

دو سالی که در روستای سوسنوار تدریس کرد دوست و معلم همه شده بود. همه ی مردم سوسنوار دوستش داشتند. در سال شصت و چهار دخترعمویش به عقدش درآمد. گرچه مدتی بیش نبود که از جبهه آمده بود، دوباره به جبهه ی جنوب اعزام شد و سه ماه را در آن جا بود. در سال شصت و پنج مراسم عروسی او با دخترعمویش برپا شد. در همان سال روانه ی جبهه جنوب شد و به عنوان معاون فرمانده خدمت کرد. زندگی مشترک او با همسرش دو ماه بیشتر طول نکشید. حاصل این ازدواج یک فرزند دختر است. در۱۳۶۵/۱۰/۲۲  در شلمچه در عملیات کربلای۵ پنج به شهادت رسید. چند روز بعد دخترش به دنیا آمد. شهید را از روی کارت و پلاکش شناسایی کردند و پس از انتقال به محل و تشییع در گلزار شهدای زادگاهش به خاک سپردند.

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.