جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید سید علی اصغر شنایی

فرازی از وصیت نامه:
شهید سید علی اصغر  شنایی

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :سید علی اصغر  شنایی
نام پدر :سید عباس
تاریخ تولد :۱۳۵۹/۰۸/۰۲
محل تولد :دیباج
شغل :پاسدار
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :خدمه تانک
سن :۳۳ سال 
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۹۲/۰۳/۱۴
محل شهادت :سوریه (القصیر) 
نام عملیات :برون مرزی
موضوع شهادت :عملیات ویژه 
نحوه شهادت :هدف گرفتن تانک و سوخته شدن کامل بدن

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :قلعه
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دیباج

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید سید علی اصغر شنایی. آقا سید عباس به حضرت علی‌‌اصغر(ع) ارادت و علاقه خاصی داشت به همین دلیل تصمیم گرفته بود فرزندش که به دنیا آمد، نامش را علی‌‌اصغر بگذارد. دوم آبان‌‌ماه سال پنجاه‌‌ونه، درست یازدهم ماه محرم بود. پرچم عزا زینت‌‌بخش خانه‌‌ها بود و صوت حزین و گرم یاعباس، یاحسین، محفل‌‌آرای هر جمعی و اشک بر خاندان حسین صفابخش دل‌‌های پاک و آینه‌‌ای هر عاشق دردی.

پس آقا سید عباس پسرش را نذر دل داغدار زینب(س) کرد و با اشک‌‌های عزادارش غسل نمود. کودکی علی‌‌اصغر در دیباج گذشت. تحصیلاتش را تا پایان دورۀ متوسطه ادامه داد و پس از آن وارد سپاه شد. نیمه دوم اردیبهشت سال نودودو برای گذراندن دورۀ بصیرت به همراه چند نفر دیگر راهی مشهد شدند. او خانواده و پدر و مادرش را به همراه برد. انگار می‌‌دانست آخرین بار است که به پابوسی امام هشتمش می‌‌رود.

در این سفر عطر شهادت مشام جانش را پر می‌‌کند و خبر مأموریت سوریه را به او می‌‌دهند. مأموریتش محرمانه است. او به همراه دوستش مهدی خراسانی عازم سوریه می‌‌شود. او و مهدی روی یک تانک کار می‌‌کنند. یک شب در حین مأموریت یک موشک هدایت‌‌شونده به تانک آن‌‌ها اصابت کرده و در چهاردهم خردادماه نود و دو، هر دو دست در دست هم در آسمان ملکوت به دیدار مولایشان حسین می‌‌روند و سید علی‌‌اصغر نیز عاشقانه و مشتاقانه در حریم دوست پرواز می‌‌کند. پیکر پاکش در کنار شهدای قلعه دیباج آرام گرفت.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

وصیت نامه شهید سید علی اصغر شنایی

با سلام خدمت امام زمان(عج) و رهبر عزیزمان و شهدای گلگون کفن و خدمت ملت ایران پدر و مادر عزیزم و همسر و فرزند و تمامی فامیل ها و کسانی که حقی بر گردن بنده دارند. امیدوارم که من را ببخشند. من در راهی گام می نهم که با اطمینان قلبی بدون اجبار برای یاری اسلام و امام زمان(عج) و رهبر عزیزمان ... پای نهادم.

امیدوارم خداوند متعال اسلام را یاری کند و امام زمان(عج) هرچه سریعتر ظهور کند و پرچم را از نائب برحقش امام خامنه ای (مد ظله العالی) که بزرگ پرچمدار اسلام است تحویل بگیرد انشا’الله

از پدر و مادرم به خاطر زحمات زیادی که برای من کشیده اند تشکر می کنم و همیشه برای من دعا کنند که همان دعای آنها بود که راهم را بخوبی انتخاب کردم

از همسرم به خاطر صبر زیادی که در این دوران زندگی داشته اند تشکر میکنم  و از آنها می خواهم که همیشه پیرو خط رهبری باشند که هیچگاه شکی در آنها بوجود نمی آید.

 سید علی اصغر شنایی
29- اردیبهشت - 1392

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.