جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید سید جلیل میرصابر

فرازی از وصیت نامه:
شهید سید جلیل میرصابر 

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :سید جلیل میرصابر 
نام پدر :سید حمید
تاریخ تولد :۱۳۳۲/۰۶/۰۹
محل تولد :روستای وامرزان دامغان 
شغل :فرهنگی
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۳۳ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۶/۰۳/۰۱
محل شهادت :بانه
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش خمپاره

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :مازندران
شهر :بهشهر
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای بهشهر 

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید سید جلیل میر صابر. شهریور سال سی‌‌و‌‌دو در نهمین روز آن سید حمید آشکارا قدرت خداوند را به تماشا نشست. روستای وامرزان شاهد بشارت‌‌های رویش بود. آخرین روزهای فصل تابستان. نام نوزاد پسر را سید جلیل گذاشتند. سید جلیل کودکی را در حصار مهر مادر و حریم گفتار نیک پدر گذراند. دوران تحصیل ابتدایی را چون هم‌‌سالانش با موفقیت به پایان رساند در همان محل تولدش. پس از آن همراه خانواده به شهر بهشهر کوچیدند و در آن‌‌جا به ادامۀ تحصیلات مشغول شد. هم درس می‌‌خواند و هم کار می‌‌کرد. این روشی بود که تمام نوجوانان هم‌‌سن او در آن روزها انتخاب کرده بودند. روزها کار می‌‌کردند و شب‌‌ها درس می‌‌خواندند.

هجده‌‌ساله که شد ازدواج کرد. پس از آن به سربازی رفت و به استخدام آموزش‌‌وپرورش درآمد. هنوز انقلاب پیروز نشده بود که در مسیر مبارزات انقلابیون قرار گرفت و نسیم خوش پیروزی دلش را سرشار عشق به حقیقت کرد و شعلۀ جانش فروزان شد. همراه جوانان کشور یکصدا نوای پیروزی سر دادند و آوازشان گوش جهانیان را پر کرد و نوای انقلاب در جهان پیچید. چندی بعد پس از شروع جنگ در صف بت‌‌شکنان قرار گرفت و راهی میدان نبرد شد.

سید جلیل پدری مهربان با داشتن سه فرزند چندین مرحله راهی میدان شد. عطر حضورش بارها و بارها در جبهه‌‌ها پیچیده بود. این مرد مومن و خوش خلق و مهربان این بار رد پای دوست را در جبهه‌‌های غرب جستجو می‌‌کرد.

خردادماه سال شصت‌‌وشش از راه رسیده بود و سید جلیل خود را به ارتفاعات غرب رسانده بود. در منطقه عملیاتی بانه در عملیات پدافندی در اولین روز خردادماه بر اثر اصابت ترکش خمپاره میزبان عرشیان شد و ندای حق را لبیک گفت. پیکر پاک سید جلیل در شهیدآباد بهشهر جاودانه شد.

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.