جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید رمضانعلی قدس الهی

فرازی از وصیت نامه:
شهید رمضانعلی قدس الهی 

بار خدایا؛ همانا شهادت می‌دهم به احدیتت و بر حق بودن انبیا تو و ائمه‌‌اطهار(ع) و اعلام می‌دارم که من فقط برای رضای خدا و نه برای شهرت و مقام به جبهه آمدم و برای دفاع از اسلام و اطاعت از رهبر اسلام و به عشق کربلای اباعبدالله عازم جبهه شدم و امیدوارم که خداوند زحمات ناقابل ما را قبول فرماید.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :رمضانعلی قدس الهی 
نام پدر :علی اکبر
تاریخ تولد :۱۳۴۳/۱۱/۲۱
محل تولد :بندر ترکمن
شغل :کارمند آموزش و پرورش
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :آر پی جی زن
سن :۲۰ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۳/۱۲/۲۵
محل شهادت :شرق دجله
نام عملیات :بدر
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به شانه

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای امیریه

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید رمضانعلی قدس الهی، فرزند علی اکبر، در تاریخ ۱۳۴۳/۱۱/۲۱ در شهرستان بندر ترکمن چشم به جهان گشود. پدرش کارمند راه آهن بود و سکونت آنها در بندر ترکمن هم به همین علت بر می گشت. شهید که علاقه ی زیادی به درس و مدرسه داشت، در همان بندر ترکمن به مدرسه رفت چند سالی را در آنجا سپری کردند و بعد به اتفاق خانواده به امیریه دامغان عزیمت کردند. تحصیلات شهید در دامغان هم با جدیت دنبال می شد و بالاخره توانست مدرک دیپلم خود را هم دریافت کند.

شهید از همان دوران تحصیل علاقه ی وافری به حرفه ی شریف معلمی داشت و تمام تلاش خود را هم به این سمت معطوف ساخته بود. بنابراین بعد از اتمام دوره ی متوسطه در آزمون دانش سرای تربیت معلم شرکت کرد و به شایستگی توانست از این آزمون سربلند بیرون آید. وقتی در تربیت معلم دامغان مشغول به تحصیل بود،کشورمان حال و هوای دیگری پیدا کرده بود. پس از توطئه های مکرر منافقین کوردل،که سعی داشتند بر پیکره نظام مقدس جمهوری اسلامی لطمه وارد کنند، این بار نوبت به صدام و سرسپردگان مزدورش رسیده بود که آرامش را از سرزمین عزیزمان بگیرند.

حزب بعث عراق با پیشرفته ترین ادوات کشنده نظامی که از طریق برخی دول غربی در اختیارشان قرار گرفته بود،به مناطق مختلف ایران حمله ور می شدند، بسیاری از شیرمردان ایران اسلامی به منظور دفاع از میهن و مبارزه با کفر و الحاد به سوی جبهه های نبرد حق علیه باطل می شتافتند. شهید قدس الهی که در آن زمان سال دوم هنرستان را می گذراند،یکی از جوانان غیور ایرانی بود که برای این که دین خود را به وطن ادا کرده باشد،به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان درآمد . وی بعد از آن چندین بار توفیق حضور در صف فرزندان حماسه ساز اسلام و ایران را پیدا کرد و طی این مدت از همه ی توان خود در راه استقلال و سرافرازی کشورش استفاده کرد. او سرانجام در تاریخ ۱۳۶۳/۱۲/۲۵ در عملیات غرور آفرین بدر، شرق دجله ، مورد اصابت ترکش قرار گرفت و به شهادت رسید. پیکر پاک شهید پس از تشییع در امیریه آرام گرفت.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم رب الشهدا و الصدیقین

ان الله اشتری من المومنین انفسهم و اموالهم به ان لهم الجنه یقاتلون فی سبل الله فیقتلون و

یقتلون وعدا علیه حقا فی التورایه و النجیل والقرآن و من او فی بعهده من الله فاستبشروا ببیعکم الذی

بایعتم به و ذالک هو الفوز العظیم (آیه 110 از سوره توبه)

خداوند از مؤمنان جان‌ها و اموالشان را خریداری می‌کند و در برابرش بهشت برای آن‌ها باشد آن‌ها در راه خدا پیکار می‌کنند می‌کشند، کشته می‌شوند این وعده حقی است که در تورات و انجیل و قرآن ذکر فرموده و چه‌‌کسی از خدا به عهد خود وفادارتر است؟

اکنون بشارت باد بر شما به داد و ستدی که با خدا کردید و این برای شما پیروزی بزرگی است اشهد ان لا اله الا الله محمد رسول الله علیا ولی الله.

با درود بیکران بر منجی عالم بشریت امام‌‌زمان(ع) و سلام بر نائب بر حق او امام امت خمینی کبیر. سپاس خدایی را که بر ما منت نهاد و ما را لیاقت بخشید که در راه قرآنش و در راه اسلامش جان در طبق اخلاص نهاده و به سوی او رجعت کنیم.

بار خدایا؛ همانا شهادت می‌دهم به احدیتت و بر حق بودن انبیا تو و ائمه‌‌اطهار(ع) و اعلام می‌دارم که من فقط برای رضای خدا و نه برای شهرت و مقام به جبهه آمدم و برای دفاع از اسلام و اطاعت از رهبر اسلام و به عشق کربلای اباعبدالله عازم جبهه شدم و امیدوارم که خداوند زحمات ناقابل ما را قبول فرماید.

بار خدایا، های و هوی بهشت را می‌بینم، چه غوغایی، حسین(ع) به پیشواز یارانش آمده چه صحنه‌‌ای، فرشتگان ندا دهند که هم‌‌رزمان ابراهیم(ع) همراهان موسی(ع) همدستان عیسی(ع) هم‌‌کیشان محمد(ص) هم‌‌سنگران علی(ع) هم‌‌فکران حسین(ع) و هم‌‌گامان خمینی از سنگر کربلا آمده‌اند، چه شکوهی!

و اما وصیتم بر شما امت حزب‌‌الله: ای جوانان مبادا در غفلت بمیرید که علی(ع) در محراب عبادت شهید شد و ای مادر من مثل خاندان وهب جوانانتان را به جبهه های نبرد بفرستید و حتی جسد او را هم تحویل نگیرید زیرا مادر وهب فرمود: «سری که در راه خدا دادم پس نمی‌گیرم.»

و ای پدرم: «نکند در رختخواب ذلت بمیری که شما باید به حبیب بن مظاهر آن یار پیر اباعبدالله اقتدا کنید که جان خویش را فدای راه حسین کرد.» عزیزانم، سلام مرا به رهبرم برسانید و به او بگویید که ما تا آخرین قطره خونمان را در دفاع از جمهوری اسلامی فدا می‌کنیم و با پیمانی که با او بسته‌ایم استواری خواهیم نمود. و اما شما ای رزم‌‌آوران صحنه پیکار وصیتم بر شما اینست که تا زمانی که پرچمی از کفر بر جهان برافراشته است از پای ننشینید و پرچم اسلام را بر بلندترین قلل جهان برافرازید که خدا یار و نگهدار شماست.

وصیتم بر خانواده عزیزم: پدر بزرگوارم: امیدوارم که شهادت من انگیزه‌‌ای شود که شما در ایمانتان محکم‌تر شوید و امیدوارم با استواریتان، مشتی محکم بر دهان یاوه‌‌گویان و کوردلان بزنید. و اما تو ای مادر عزیز و گران‌‌قدرم: شما برای من زحمات بسیار کشیده‌اید و امیدوارم که به بزرگیتان مرا ببخشید خدای را شکر کنید که امانتی که به شما داده‌‌بود به بهترین وجه ممکن به او پس دادید و خدای را شکر کنید که خداوند شاکرین را دوست دارد.

وصیتم به برادرانم: این‌‌که راه مرا که راه حسین(ع) ادامه دهند و نگذارند که سلاح گرم من بر زمین بماند. خواهرانم: زینب‌‌وار و هم‌‌چون کوهی استوار درس شجاعت و شکیبایی به همه بدهید و از خانواده عزیز و تمامی بستگان و آشنایانم استدعا دارم که مرا حلال کنید مرا ناکام نخوانید که در نهایت کام می‌روم و در تشییع جنازه‌ام افراد کور دل و منافق و مخالف روحانیت شرکت نکنند باشد که به خود آیند و استغفار کنند.

عزیزانم: مبادا در میان منافقین و منحرفین گریه‌‌و‌‌زاری کنید که آن‌ها از گریه شما خوشحال می‌شوند همواره ثناگوی جان امام باشید که خداوند آن بزرگوار را برای ما حفظ کند ان‌‌شالله. بار خدایا: عاجزانه از تو التماس دارم که امام را طول عمر و مجروحین را شفا و اسرا را استخلاص و رزمندگان را پیروزی نهایی عنایت فرمایی از رزمندگان پر توان اسلامی می‌خواهم که وقتی ان‌‌شاءالله به یاری خدا راه کربلا را باز کردند هنگام زیارت به یاد این حقیر باشید و مرا هم دعا کنید که به عشق آن بزرگوار بود که من به جبهه شتافتم.

مقداری پول در صندوق قرض الحسنه دارم آن را به صندوق جمع‌‌آوری کمک‌های نقدی برای جبهه‌‌های جنگ بدهید و از کمک به جبهه‌ها یادتان نرود و در پایان از شما امت حزب‌‌الله التماس دارم که امام را خیلی دعا کنید که او قلب تپنده امت اسلام است خداوند بر عمر او بیفزاید و او را سلامت بدارد. خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگه دار

زندانیان اسلام آزادشان بگردان رزمندگان اسلام پیروزشان بگردان

دیدار روی مهدی نصیب ما بگردان پیام خون شهدا جنگ جنگ تا پیروزی

رمضانعلی قدس‌‌الهی 1362/02/03

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.