جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید حسین فوادیان

فرازی از وصیت نامه:
شهید حسین فوادیان

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :حسین فوادیان
نام پدر :علی اصغر
تاریخ تولد :۱۳۴۳/۰۵/۱۰
محل تولد :تهران
شغل :آزاد
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تیربارچی
سن :۱۷ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۲/۰۵/۲۰
محل شهادت :حاج عمران
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به پهلو

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

 

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید حسین فوادیان، فرزند علی اصغر در تاریخ ۱۳۴۳/۰۵/۱۰ در تهران به دنیا آمد. او که از ابتدا علاقه ی زیادی به درس و تحصیل داشت،تا مقطع اول متوسطه که همان هفتم قدیم بود را در تهران با موفقیت کامل پشت سر گذاشت.بعد از آن به اتفاق خانواده به شهر اصفهان مهاجرت کردند.او تحصیلات خود را در آنجا پیگیری کرد و موفق شد مدرک دیپلم خود را دریافت کند.

در آن زمان بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تشکیل شده بود و بسیاری از جوانان و نوجوانان به عضویت این ارگان درمی آمدند.شهید هم پس از اخذ دیپلم به بسیج پیوست. او در کنار فعالیتهای خستگی ناپذیری که در بسیج انجام می داد، در کنار پدر به شغل بنایی هم می پرداخت تا هم کمک خرجی برای خانواده باشد و هم حرفه ای را که به آن علاقه مند بود برای آینده فرا گرفته باشد.اما در آن زمان ارتش عراق یک جنگ ناجوانمردانه را علیه کشورمان به راه انداخته بود.

این شیطان صفتان برای حمله به خانه و کاشانه ی مردم بی دفاع، از مرگ بارترین و پیشرفته ترین فنون نظامی استفاده می کردند. این اوضاع و احوال نابسامان روز به روز عرصه را بر مردم تنگ تر می کرد.در آن زمان مردم زیادی از پیر و جوان برای دفاع از میهن به سوی جبهه های نبرد حق علیه باطل می شتافتند.شهید فوادیان هم تصمیم گرفت در صف این دلاور مردان قرار بگیرد و سهمی در خلق یک حماسه ی خدایی داشته باشد.

به همین منظور داوطلبانه از طرف بسیج به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام شد.او در همین مرحله به شدت مجروح شد و به بیمارستان انتقال یافت.مدت ۲۵ روز در آنجا بستری بود و بعد از آن او را به خانه بردند و دو ماه هم در خانه استراحت کرد.بعد از بهبودی نسبی بی درنگ به صحنه ی نبرد شتافت.و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۲/۰۵/۲۰ از منطقه عملیاتی حاج عمران به سوی معبود پر کشید. پیکر پاک شهید،پس از تشییع در گلزار شهدای دامغان به خاک سپرده شد.

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.