جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید بهرام علی میرزایی

فرازی از وصیت نامه:
شهید بهرام  علی میرزایی

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :بهرام  علی میرزایی
نام پدر :حسینعلی
تاریخ تولد :۱۳۴۶/۰۶/۳۰
محل تولد :روستای آهوانو دامغان
شغل :آزاد
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۲۰ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۷/۰۴/۲۱
محل شهادت :ابوغریب 
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش _ مفقود الجسد

شناسنامه تدفین

کشور :ایران 
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :آهوانو
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای آهوانو

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید بهرام علی میرزایی. در سی‌‌ام شهریور چهل‌‌وشش بود که ناگاه صدای گام‌‌های نازک یک فرشته بر روی زمین، نرم و آهسته پشت در خانۀ حسینعلی به صدا درآمد، نشان از زمینی شدنش داشت. نوازش گرم صدای نوزاد با طلوع صبح ار روزنه‌‌های پنجره دیدنی شده بود و شنیدنی. نامش را بهرام گذاشتند تا یادشان نرود او امانتی است در زمین.

بهرام در زمین آهوانو پا گذاشته بود. تا چند سالی در این زمین روزگار بگذراند در کنار اهالی این روستا و پدر و مادر و خانواده‌‌اش. دوران خوش کودکی‌‌اش گذشت. تحصیلات ابتدایی را در همانجا گذراند و به همراه برادر بزرگش برای ادامه تحصیل به شهر نکا رفت.

سال پنجاه‌‌وهفت دوره‌‌های پرشور مبارزات مردم خداجو و حق‌‌طلب بود و بهرام نیز در صف حق‌‌جویان قرار گرفت و طالب حقیقت شد. تحصیلات دورۀ راهنمایی و دبیرستان را گذرانده بود که برای سربازی داوطلب شد. در آبان‌‌ماه سال شصت‌‌وپنج و هجدهمین روز آن وارد لشکر ۱۶ زرهی قزوین گردان ۲۰۱، گروهان یکم آن شد.

در این مدت دو بار مجروح شد و هر بار پس از بهبودی به جبهه بازگشت. سرلوحۀ همۀ امور بهرام نظم و وفای به عهد بود. چند ماهی از دورۀ خدمت نظامش باقی مانده بود که در تاریخ بیست‌‌ویکم تیرماه شصت‌‌وهفت پس از پذیرش قطع‌‌نامۀ ۵۹۸، دشمن در منطقۀ ابوغریب در جنوب کشور وارد عمل شد و در این حملات، بهرام دچار ترکش دشمن شد و به گواهی اسناد موجود زیر آتش دشمن باقی ماند حتی پیکر پاکش نیز به آغوش شهرش بازنگشت. سال‌‌هاست که ابوغریب و خاک قبرش بارانی اشک‌‌های مادران چشم‌‌انتظار میهن ماست.

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.