جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید احمد لعله ای

فرازی از وصیت نامه:
شهید احمد  لعله ای

این وصیت‌‌نامه را در کمال عقل می‌‌نویسم، پدر و مادر عزیزم امیدوارم در زندگی شما همیشه خوشی باشد اگر من نتوانستم دین خود را در مقابل شما انجام دهم، ان‌‌شاءالله می‌‌بخشید.  

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :احمد  لعله ای
نام پدر :جواد
تاریخ تولد :۱۳۳۵/۰۲/۲۴
محل تولد :دامغان
شغل :ارتشی
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۲۸ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۳/۱۲/۱۶
محل شهادت :سر پل ذهاب
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید احمد لعله ای، فرزند جواد، در تاریخ ۱۳۳۵/۰۲/۲۴ در دامغان چشم به جهان گشود. او در دامغان به مدرسه رفت و تحصیلات دوره ی ابتدایی را به پایان رسانید، اما به دلیل مشکلات اقتصادی و معیشتی زیادی که بر زندگیشان حاکم شده بود،مجبور شد برای کار به تهران برود.

پس به همین منظور در یک کارخانه ی کیک سازی مشغول به کار شد.او با همان سن کم ،سخت کار می کرد تا به خانواده اش کمکی کرده باشد. از طرفی از درس و تحصیل هم غافل نماند و به صورت شبانه تحصیل می کرد. او با همان جدیتی که کار می کرد،مقاطع تحصیلی را یک به یک پشت سر می گذاشت،بالأخره موفق شد مدرک دیپلم خود را دریافت کند. پس از اتمام تحصیل در دبیرستان،به علت علاقه ای که به نظام داشت،به دانشکده ی افسریه رفت.

وی در آنجا مؤفق به اخذ درجه ی ستوان سومی گردید. او با آغاز جنگ تحمیلی در لشکر ۸۱ زرهی باختران،خدمات شایان ذکری را در راه عزت و سربلندی ایران اسلامی از خود نشان داد.

و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۳/۱۲/۱۶ در منطقه ی سر پل ذهاب،در اثر اصابت ترکش،به مقام والای شهادت مفتخر گردید. پیکر پاک شهید،پس از تشییع در گلزار شهدای دامغان به خاک سپرده شد.

آن شب که به بزم کهکشان می رفتند                     تابده تر از ستارگان می رفتند

                 بر اوج یقین باره ی خون می راندند                          مسرور به باغ آسمان می رفتند  

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسمه تعالی

با سلام ودرود به پیشگاه رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی و عامی مستضعفان جهان و امت شهید پرور ایران.

این وصیت‌‌نامه را در کمال عقل می‌‌نویسم، پدر و مادر عزیزم امیدوارم در زندگی شما همیشه خوشی  باشد اگر من نتوانستم دین خود را در مقابل شما انجام دهم، ان‌‌شاءالله می‌‌بخشید.

باری پدر جان سعی و تلاش کنید که فرزندان شما همیشه با هم خوب باشند و رو به سوی اسلام بروند و  تساوی را بین همه برقرار کنید. مادر عزیزم امیدوارم که همیشه خوب باشی و هیچ‌‌وقت احساس تنهایی نکنی و بین فرزندانت همیشه با یک دید بنگری. همسر عزیزم امیدوارم که خداوند به تو صبر و بردباری بدهد در مقابل تمام مشکلات که به تو می‌‌رسد فرزندان خوبی تحویل اجتماع بدهی و بدان که من همیشه به فکر تو بودم چرا که تو را بی‌‌نهایت دوست دارم.

در این دنیا چنان‌‌چه اگر چیزی داشتم متعلق به همسرم است. فرزندانم را خوب پرورش ده و در راه حق و عدالت کاری بکن که همیشه خداوند راضی باشد، پدر و مادر عزیزم بدانید که خداوند به کارهای شما ناظر است با همسر من و فرزندان من رفتار خوب داشته باشید و اگر بعد از من چیزی از من باقی مانده است متعلق به همسر و فرزندانم است. به امید پیروزی اسلام شاد باشید.

63/06/06 احمد لعله‌‌ای

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.