جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمد علی‌پور

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمد علی پور

مت شهيد پرور ايران امام را تنها نگذاريد و سنگرها را پر كنيد و مسجدها را خالي نگذاريد و به نداي رهبر كبير انقلاب لبيك بگوييد

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمد علی پور
نام پدر :علی
تاریخ تولد :۱۳۱۸/۰۷/۰۷
محل تولد :روستای زردوان دامغان
شغل :کارگر ذوب آهن
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :تک تيرانداز
سن :۴۷ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۱۰/۰۴
محل شهادت :شلمچه
نام عملیات :کربلای ۴
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :تفحصی - اصابت ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :فیروزآباد
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای فیروزآباد

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمد علی‌پور فرزند علی در سال ۱۳۱۸/۰۷/۰۷ در روستای زردوان دیباج، از توابع شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. وی دوران کودکی را در محیط باصفای روستایشان سپری کرد و در همانجا به مدرسه رفت. اما شرایط در آن زمان به گونه­ ای بود که امکان تحصیل برای همۀ اقشار جامعه وجود نداشت بنابراین شهید هم بعد از این‌که مقطع ابتدایی را پشت‌سر گذاشت،مجبور به ترک تحصیل شد.

زندگی شهید از آن به بعد همگی به کار و تلاش می‌گذشت تا این‌که در سنین جوانی در شرکت ذوب‌آهن دامغان به عنوان کارگر مشغول به کار شد. بعد از آن به تبع موقعیت شغلی به روستای فیروزآباد نقل‌مکان نمود.وی در همان روستا ازدواج کرد و حاصل این وصلت فرخنده،سه فرزند بود که به عنوان یادگار،ادامه دهندۀ راه این شهید بزرگوار هستند. شهید با زحمت فراوانی که در شرکت ذوب‌آهن متحمل می‌شد،توانسته بود زندگی آبرومندی را برای همسر و فرزندانش فراهم آورد و وضعیت کم کم بهتر از گذشته می‌شد.

وی با اوج‌گیری حملات و جنایات وحشیانۀ رژیم خودکامۀ عراق در خاک کشورمان، تصمیم گرفت پا به عرصۀ جهاد و مبارزه بگذارد. بنابراین به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان درآمد و از این طریق عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل گردید. او سرانجام در تاریخ ۱۳۶۵/۱۰/۰۴ در منطقۀ عملیاتی کربلای۴ به لقای پروردگارش رسید.

اما پیکر پاکش پس از چند سال گمنامی به آغوش خانواده اش بازگشت.

 

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحيم

درود و سلام بر يگانه منجي عالم بشريت امام زمان(عج) و سلام و درود بر نايب برحقش امام خميني سلام به روحانيت مبارز پيرو خط امام ـ سلام بر شهداي گلگون كفن از صدر اسلام تا به امروز، سلام بر رزمندگان و به اميد پيروزي ـ اينجانب محمد علي‌‌پور جهت ياري رساندن بر دين و مذهب و سرنگون كردن منافقين و همراه با مشت محكم امت حزب‌‌الله بر دهان ياوه‌‌گويان به جبهه‌‌ها آمدم.

امت شهيد پرور ايران امام را تنها نگذاريد و سنگرها را پر كنيد و مسجدها را خالي نگذاريد و به نداي رهبر كبير انقلاب لبيك بگوييد اگر لياقت شهادت داشتم و به آن نائل آمدم و عيال و فرزندانم طوري رفتار كنيد كه مشتي محكمي باشد بر دهان ياوه‌‌گويان و بر جنازه من گريه نكنيد اگر مي‌‌خواهيد گريه كنيد بر امام حسين(ع) گريه كنيد من كوچك‌‌تر از آنم كه بخواهم براي امت شهيد پرور ايران پيام بدهم و اما عاجزانه مي‌‌خواهم امام را دعا كنيد و او را تنها نگذاريد و جبهه را فراموش نكنيد و آن‌‌هايي‌‌كه از خواب غفلت بيدار نشده‌‌اند بيدار شوند و به دين امام حسين(ع) بپيوندند و سنگرها را پر كنيد و در ياري رساندن به جبهه‌‌ها كوتاهي نفرماييد. همسرم دخترانم را زينب‌‌وار(س) و پسرانم را علي‌‌گونه تحويل جامعه دهيد و ضمناً مرا در روستاي فيروزآباد دفن نماييد.

والسلام عليكم و رحمت الله و بركاته

محمد علي‌‌پور 1365/09/29

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.