جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید علی اصغر غریب نژاد

فرازی از وصیت نامه:
شهید علی اصغر غریب نژاد

برادران و خواهران به خانواده‌‌های معظم شهدا بی‌‌احترامی نکنید و به بچه‌‌های شهدا یتیم‌‌نوازی کنید، نگذارید خون هزاران شهید پرپر شده‌‌مان از بین برود. به خدا سوگند یاد می‌‌کنم مسئولیت بزرگی بر دوش تک تک ماست کاری نکنید که روزی بشود شهدا جلوی شما را بگیرند و جوابگو نباشید آن موقع خیلی برایتان مشکل است چون خداوند همۀ ما را مورد امتحان قرار خواهد داد.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :علی اصغر غریب نژاد
نام پدر :قربانعلی
تاریخ تولد :۱۳۴۲/۰۲/۰۳
محل تولد :روستای زردوان دامغان
شغل :آزاد
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۲۳ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۰۳/۱۷
محل شهادت :مهران
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش خمپاره

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :زردوان
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دیباج

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید علی اصغر غریب نژاد فرزند قربانعلی در سال ۱۳۴۲ در روستای زردوان از توابع شهرستان دامغان چشم به جهان گشود. کودکی شهید در محیط با صفای روستا سپری شد و او در همانجا به مدرسه رفت. تحصیلات ابتدایی را با موفقیت به اتمام رسانید. اما او و خانواده اش در آن ایام با مشکلات عدیده ی اقتصادی مواجه بودند بنابراین موقعیت برای تحصیل فرزندان فراهم نبود و شهید بعد از مقطع دوم راهنمایی به درس و مدرسه پایان بخشید.

وی از آن پس برای این که کمکی به حل اوضاع نامساعد خانواده کرده باشد،به شغل کارگری روی آورد. روزها به کار و زحمت فراوان و با سختی می گذشت تا این که شهید به سن خدمت سربازی رسید. این امر مصادف شده بود با آغاز جنگ تحمیلی و حملات گسترده ی نظامی که مزدوران بعثی عراق در مناطق مختلف ایران به راه انداخته بودند.

در چنین شرایطی شهید هم بدون درنگ و برای این که کمکی به آزادی میهن نموده باشد،برای رفتن به خدمت مقدس سربازی اقدام نمود. همه ی مدت خدمت سربازی در جبهه های نبرد حق علیه باطل سپری شد و او طی این مدت از همه ی توان خود برای سربلندی ایران اسلامی بهره برد. بعد از اتمام دوره ی خدمت سربازی شهید هم برادران خود را در سنگرهای نبرد تنها نگذاشت او از آن پس به عنوان بسیجی و به طور داوطلبانه تمام وقتش را در مناطق جنگی سپری نمود و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۵/۰۳/۱۷ در منطقه ی عملیاتی مهران، به فیض شهادت مفتخر گردید. پیکر پاک شهید پس از تشییع در زادگاهش آرام گرفت.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسمه تعالی

با درود فراوان به رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران امام خمینی و با درود فراوان به شهیدان انقلاب اسلامی ایران و با درود فراوان به مجروحین و معلولین جنگ تحمیلی که ثمرۀ انقلاب شده‌‌اند و با خون خود درخت اسلام را آبیاری نموده اند. با درود فراوان به سردار رشید اسلام حسین‌‌بن‌‌علی (علیه السلام) که ما مسلمانان جهان را آموخته است و درس شهادت و شهامت و راه صراط مستقیم و راه انبیا و پیغمبران ما از همین پند نیک سرمش بگیریم.

نام علی‌‌‌‌اصغر غریب‌‌نژاد اعزامی از دامغان روانۀ جبهه‌‌های حق علیه ظلمت شده‌‌ام در اینجا وصیت ذکر می‌‌نمایم: وصیت می‌‌کنم به مردم شهیدپرور و محترمان ملت ایران برادران و خواهران قدر این امام بزرگوار و خورشید درخشان تابندۀ آسمان نورچشم مستضعفان و خانواده‌‌های شهدا قدر امام را بدانید خداوند یک نعمت الهی بوده است که به ما داده است باید شکر کنیم و حرف های امام را گوش کنید راه راست بروید.

برادران و خواهران به خانواده‌‌های معظم شهدا بی‌‌احترامی نکنید و به بچه‌‌های شهدا یتیم‌‌نوازی کنید، نگذارید خون هزاران شهید پرپر شده‌‌مان از بین برود. به خدا سوگند یاد می‌‌کنم مسئولیت بزرگی بر دوش تک تک ماست کاری نکنید که روزی بشود شهدا جلوی شما را بگیرند و جوابگو نباشید آن موقع خیلی برایتان مشکل است چون خداوند همۀ ما را مورد امتحان قرار خواهد داد.

برادران نگویید که چرا در کشورمان انقلاب شده است به خدا یک گناه بزرگی کردید معصیت کردید. این جنگ یک جنگ خدایی است به خدا ایمان بیاورید. برادران بیایید به جبهه‌‌ها و جبهه برای انسان یک دانشگاه است خیال نکنید که بیخودی است نه، به خدا حقیقت است به جبهه‌‌ها کمک کنید چه از مال خود و ثروت خود و از نظر وجه نقد بدهید در راه خدا جهاد کنید ما از امام خمینی به خدا بالاتر نیستیم بلکه پایین‌‌تر هستیم و برای ما کشته شدن در راه خدا یک افتخار است.

پدرم و مادرم از فرزند عزیزتان راضی باشید پدر و مادر هر بدی از من سر زده است مرا عفو کنید و برای من دعا کنید و مرا حلالم کنید.خانوادۀ عزیزم هر بدی از من سر زده بود مرا ببخشید.

همسر عزیزم، دختر عزیزم حوا و پسرم محمد را خوب نگهداری کن و خوب تربیت کن که در آینده به درد مملکت بخورند.

همسرم به مادرم کوچک‌‌ترین بی‌‌احترامی نکنی و همیشه احترامش را نگهدار اگر بی‌‌احترامی کنی من از تو راضی نیستم.

ان‌‌شاءالله که خانواده‌‌ای برایم باشی مثل زینب‌‌وار و مادرم هم مثل زینب‌‌وار باشی و صبر را تحمل کن. دعا به جان امام امت.

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار. علی‌‌اصغر غریب‌‌نژاد

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1Z0-235 Certification important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your A2180-188 Exam development. Your brief overview with our exam packages, makes you acknowledged that our exam HP2-B112 Dumps 000-M19 Study Guide CP0-110 Study Guide LOT-405 PDF been faster or easier, now with questions and answers, you absolutely can pass your exam on the VCP410 VCE M2070-640 650-195 Certification FC0-U11 VCE excellence of our products. packages are developed with an emphasis to sustain validity and quality. 117-202 Dumps 000-M06 Exam PDF C8060-220 Exam IC3-2 Dumps 920-170 1D0-61A Dumps 000-539 PDF CSTE 00M-244 VCE HP0-A24 VCE P2070-093 000-N28 Dumps HP2-E34 Dumps 050-888 Certification HC-031-431-ENU VCE 000-N52 Exam 9A0-059 Exam HP0-Y46 000-M80 Dumps 920-108 Exam find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study SZ0-250 Today, certification exam enjoyed by many people and it can measure your ability. With the certificate while going for actual purchase, keeps you away from falling blindly into a non-rationale decision. Exam demos include 4A0-100 Exam PDF should not take you a lot of time to master all the areas of . After your success you will C_TADM51702 Exam PDF 000-797 Dumps EX0-002 Exam HP0-281 Certification HC-035-311-ENU Exam PW0-200 NS0-156 Exam 090-602 VCS-254 IT-Exam 050-884 Certification CX-310-092 VCE E20-022 Exam PDF LOT-923 PDF E20-515 Dumps 3X0-203 Exam PDF 250-365 Certification HP0-755 VCE