جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید عربعلی جشن

فرازی از وصیت نامه:
شهید عربعلی  جشن

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :عربعلی  جشن
نام پدر :باباقلی
تاریخ تولد :۱۳۴۳/۰۱/۰۱
محل تولد :روستای بادله دامغان 
شغل :دامدار - عشایر
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۲۱ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۴/۰۶/۲۶
محل شهادت :ارتفاعات کلاشین - غرب 
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت تیر و ترکش به سر و سینه

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :بادله کوه
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای بادله کوه

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید عربعلی جشن، فرزند باباقلی، در تاریخ ۱۳۴۳/۰۱/۰۱ در روستای بادله از توابع دامغان دیده به جهان گشود.پدر او انسانی شریف و زحمتکش بود و به کار دامداری اشتغال داشت و از این راه به سختی امرار معاش می کرد. شهید روزهای شیرین کودکی را در روستا گذراند و بعد از طی دوره ی تحصیلی ابتدایی برای ادامه تحصیل به شهرستان نکاء رفت و مدرک سیکل خود را در آنجا گرفت.

بعد از آن به علت مسایل اقتصادی موفق به ادامه تحصیل نشد. او ترک تحصیل کرد و بعد از آن به کار و کارگری پرداخت تا بتواند باری از روی دوش خانواده بردارد و کمکی برای پدرش باشد.

شهید بعد از این ازدواج کرد و تشکیل خانواده داد و زندگی جدیدی را آغاز کرد. زندگی به همین صورت می گذشت که موقع رفتن به خدمت مقدس سربازی اش فرا رسید. دوره ی سربازی او با جنگ تحمیلی عراق علیه کشورمان ایران همزمان شده بود.

به همین علت او از طرف لشکر ۲۳ هوابرد به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام گردید و در کربلای غرب کشور در لباس مقدس سربازی به وطن خویش خدمت می کرد. شهید به همراه دیگر رزمندگان کشور عزیزمان ،در طول هشت سال دفاع مقدس،به همه ی جهانیان نشان دادند که با دست خالی اما با اعتقادی راسخ حتی در مقابل پیشرفته ترین سلاحهای دنیا،می شود ایستادگی کرد و پیروز شد.

او سرانجام در تاریخ ۱۳۶۴/۰۶/۲۶  در منطقه عملیاتی غرب و در لباس مقدس سربازی،در حالی که نوزده ماه از خدمتش می گذشت،از جام شیرین شهادت نوشید و به لقاءالله پیوست. پیکر پاک او به زادگاهش انتقال یافت و پس از تشییع در جایگاه ابدی اش آرام گرفت.

          “راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.