جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید عباسعلی کساییان

فرازی از وصیت نامه:
شهید عباسعلی کساییان

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :عباسعلی کساییان
نام پدر :سیف الله
تاریخ تولد :۱۳۴۱/۰۱/۰۱ 
محل تولد :روستای فرات دامغان
شغل :آزاد
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تيرانداز
سن :۲۴ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۱۰/۰۸
محل شهادت :پنجوین
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :تفحصی

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :فرات
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای فرات

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید عباسعلی کساییان،فرزند سیف الله،در تاریخ ۱۳۴۱/۰۱/۰۱ در روستای فرات از توابع شهرستان دامغان متولد شد.او پس از گذراندن دوران پرشور کودکی،وارد دبستان شد و درس خود را تا پایان دوره ی ابتدایی در زادگاهش ادامه داد اما بعد ترک تحصیل کرده و در همانجا به کارگری و کشاورزی مشغول شد.

در سالهای پرهیاهو و سخت جنگ تحمیلی،بسیاری از مردان و جوانان غیرتنمد ایرانی برای بازگرداندن آرامش به کشور و برای یاری رساندن به هموطنان خویش راهی جبهه های حق علیه باطل شده تا در این موقعیت حساس و بحرانی هموطنانمان تنها نمانند. کشور عراق با پشتیبانی چند کشور استکبارگر حملات گسترده ای را به کشورمان آغاز کرده بود و روزهای سخت و جانکاهی برای مردم شریف ایران به وجود آمده بود.آنها از این حملات مقاصد شومی داشتند که با جانفشانی و ایثار جوانان و نوجوانان غیور کشورمان به این اهداف گستاخانه دست نیافتند.

شهید کسائیان نیز با عضویت در جهاد سازندگی شهرستان دامغان به عنوان یک جهادگر راهی جبهه های حق علیه باطل شد تا او نیز در این حماسه ی بزرگ مردم کشورش نقشی داشته باشد و به وظیفه ی خود در برابر ایران همیشه آباد و آزاد جامه ی عمل بپوشاند. او چندین بار به جبهه رفت و در سنگرهای جهاد در راه خدا،در کنار دیگر رزمندگان سپاه اسلام برای دفاع از ملت شریف ایران دلاورانه جنگید. او سرانجام در تاریخ ۱۳۶۵/۱۰/۰۸ در منطقه ی پنجوین به شهادت رسید و پیکر مطهرش مفقود گردید. جسم مطهر این شهید عزیز پس از چند سال در پی تفحص،پیدا شد و در زادگاهش آرام گرفت.

   “راهش جاوید باد”

دیدگاه ها بسته شده اند.