جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید رحمت ­الله علی­ حسینی

فرازی از وصیت نامه:
شهید رحمت الله علی حسینی

1- امام عزیزتان را تنها نگذارید 2- روحانیت را حمایت کنید 3- مسجدها را پر کنید به قول امام عزیزمان مسجد ها سنگر است سنگرها را پر کنید 4- با توکل بر خدا کارهایتان را انجام دهید 5- در مراسم دعای کمیل و توسل شرکت کنید تا چشم دشمنان اسلام کور شود و در صحنه‌‌ها و مراسم مذهبی که برگزار می‌‌شود با شکوه هر چه بیشتر شرکت کنید زیرا این کارها باعث کوری چشم دشمنان اسلام و قرآن می‌‌شود.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :رحمت الله علی حسینی
نام پدر :علی اکبر
تاریخ تولد :۱۳۴۲/۰۱/۰۱
محل تولد :روستای علی آباد دامغان
شغل :جوشکار
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :آر پی جی زن
سن :۲۴ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۶/۰۴/۲۹
محل شهادت :جزیره مجنون
نام عملیات :عملیات تک جنوبی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :علی آباد
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای علی آباد

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

 

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید رحمت‌الله علی‌حسینی، فرزند علی‌اکبر در سال ۱۳۴۲/۰۱/۰۱ در روستای علی آباد از توابع شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. پدرش کارگری ساده و زحمتکش بود که از راه مغنی‌گری و با زحمت فراوان روزگار می‌گذراند. شهید دوران کودکی را در صفای صادق روستا تجربه کرد و در همانجا به مدرسه رفت.

در آن روزگار شرایط اقتصادی به گونه‌ای بود که پدر با تمام تلاشی که از خود نشان می‌داد باز هم از پس هزینه‌های سنگین زندگی برنمی‌آمد. بنابراین رحمت‌الله مجبور شد برای این‌که در این راه پدر را یاری کند قبل از این‌که حتی دورۀ ابتدایی را به اتمام برساند،یعنی بعد از مقطع سوم،ترک تحصیل کرد.وی از آن پس به این امید که هم به رفع مشکلات خانواده کمکی کرده باشد و هم حرفه ای را برای آیندۀ خود فرا گرفته باشد،در یک کارگاه جوشکاری مشغول به کارشد.

نوجوانی شهید همگی در کار و تلاش سپری شد.او دیگر به جوانی رشید و برومند تبدیل شده بود و این ایام با اوج گیری جنگ تحمیلی عراق علیه کشورمان همزمان شده بود. روزهایی که به واسطۀ جنایات مزدوران عراقی هموطنانمان فشار بسیار زیادی را تحمل می‌کردند.

با مشاهدۀ این وضعیت شهید هم مانند بسیاری دیگر از رادمردان و فرزندان غیور ایران اسلامی تصمیم گرفت به یاری هموطنان خود بشتابد. و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۶/۰۴/۲۹ در منطقۀ جزیرۀمجنون بر قلۀ افتخار شهادت ایستاد. پیکر پاک شهید پس از تشییع در قطعۀ شهدای روستای علی‌آباد به خاک سپرده شد.

   “راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیا عند ربهم یرزقون

مپندارید کسانی که در راه خدا کشته می‌‌شوند مرده‌‌اند بلکه آن‌‌ها زنده‌‌اند و نزد پروردگارشان

روزی می‌‌خورند.

با درود و سلام به پیشگاه امام‌‌زمان (عج) و نائب بر حقش خمینی کبیر و با درود و سلام بر شهدای انقلاب اسلامی از شهدای صدر اسلام تا کنون و با درود و سلام بر حضرت خاتم الانبیا و الاوصیا و با درود و سلام به امت شهیدپرور شهرستان دامغان این حقیر رحمت‌‌الله علی‌‌حسینی وصیت‌‌نامه‌‌ای به شما دارم که امیدوارم آن را نمایید وصیت‌‌هایی که می‌‌شود از خود نمی‌‌گویم بلکه این را شهیدان دیگر هم می‌‌گفتند

1- امام عزیزتان را تنها نگذارید. 2- روحانیت را حمایت کنید. 3- مسجدها را پر کنید به قول امام عزیزمان مسجد ها سنگر است سنگرها را پر کنید. 4- با توکل بر خدا کارهایتان را انجام دهید. 5- در مراسم دعای کمیل و توسل شرکت کنید تا چشم دشمنان اسلام کور شود و در صحنه‌‌ها و مراسم مذهبی که برگزار می‌‌شود با شکوه هر چه بیشتر شرکت کنید زیرا این کارها باعث کوری چشم دشمنان اسلام و قرآن می‌‌شود.

وصیت‌‌هایی که به پدر و مادر عزیزم دارم اینست که ای عزیزان در شهادت من نگریید و پایدار و مقاوم باشید زیرا اگر شما در بیرون گریه کنید و ناراحت باشید باعث شادی و خوشحالی دشمنان اسلام می شوید و مادرم همانند زینب (س) استوار باش و در سختی‌‌ها و مشکلات مقاومت داشته باش که خداوند با صابران است که در قرآن آمده ان الله مع الصابرین به درستی‌‌که خداوند با صابران است. خواهران گرامیم در سختی‌‌ها مقاومت کنید و همواره و هم‌‌پای مادر روید و در مراسم‌‌های مذهبی شرکت نمایید و یاد بگیرید.

برادرانم اسلحه‌‌ام را به شما واگذار می‌‌کنم و شما باید جای مرا پر کنید و در مراسم‌‌های مذهبی با شکوه بهتر شرکت نمایید باشد که خداوند اسلام و مسلمین را نصرت عنایت بفرماید. والسلام

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگه دار

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.