جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمد کساییان

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمد کساییان

سلام و درود به حضور محترم اين امت ايثارگر كه با ايثار جان و مالشان درخت اين انقلاب الهي را پرورش و رشد مي‌‌دهند. امت ايثارگر از شما مي‌‌خواهم كه امام را تنها نگذاريد و به فكر جبهه‌‌ها باشيد تا هر چه زودتر كافرين را از جهان پاك كنيم.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمد کساییان
نام پدر :محمدعلی
تاریخ تولد :۱۳۴۸/۰۴/۰۱
محل تولد :تهران
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تيرانداز
سن :۱۸ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۶/۰۴/۲۹
محل شهادت :جزيره مجنون
نام عملیات :عملیات تک جنوبی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به شکم و سینه

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمد کساییان، فرزند محمد علی، در تاریخ ۱۳۴۸/۰۴/۰۱ در شهرستان تهران دیده به جهان گشود.پدرش انسانی شریف و زحمتکش و از کسبه ی دامغان بود و از راه درآمد مغازه ی بزّازی امرار معاش می کرد.محمد پس از گذراندن دوران کودکی اش،در هفت سالگی وارد دبستان شد.

او به درس و مدرسه علاقه داشت و با جدیّت درس می خواند.پس از اتمام دوره ی ابتدایی و راهنمایی وارد دبیرستان شد و تا سال چهارم به تحصیل ادامه داد.بعد از این تصمیم گرفت موقتاً درس و مدرسه را کنارگذاشته و به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآید و در شرایط حساسی که کشورش در آن قرار داشت او هم به اندازه ی خویش خدمتی کرده باشد. زیرا در آن سال ها کشور ما درگیر جنگ تحمیلی عراق بود که ناجوانمردانه و با زیر پا گذاشتن قوانین و اصول اخلاقی و انسانی شروع شده بود. ارتش مزدور عراق از سوی چندین کشور قدرتمند و بیگانه تغذیه می شد و پیشرفته ترین و مجهزترین تسلیحات نظامی را در اختیار داشت و از این ابزار و تسلیحات به وحشیانه ترین شکل ممکن علیه ملت مظلوم و بی دفاع کشورمان استفاده می کرد.

آنها حتی به کودکان و زنان مسلمان رحم نکردند و با بمباران مناطق مسکونی بسیاری از آنها را به خاک و خون کشیدند. شهیدکساییان و تمام مردان و سربازان دلاور ایران اسلامی در این موقعیت حساس دست روی دست نگذاشتند و لباس رزم پوشیدند و اسلحه به دست گرفتند و راهی جبهه های نبرد حق علیه باطل شدند.شهید نیز به منطقه ی جنوب کشور اعزام گردید و در آنجا در کنار دیگر رزمندگان در برابر دشمن بعثی و اشغالگرمی جنگید.

او سرانجام بعد از نه روز حضور در منطقه در تاریخ ۱۳۶۶/۰۴/۲۴ در جزیره ی مجنون از جام گوارای شهادت سیراب شد و مفقود گردید.پیکر مطهر این بسیجی دلاور پس از چند سال در پی تفحص،  پیدا شد و در گلزار شهدای دامغان آرام گرفت.

“راهش جاوید باد”

 

۹۹۹ of them might be perfect
weight loss tipsThe Best Hair Fashion Styles For Plus Size Women

وصیت نامه شهید

بسمه تعالی

با سلام و درود به پيشگاه مقدس امام زمان(عج ) كه فرمانده كل  نيروهاي مخلص است و با سلام به حضور نايب بر حقش امام خميني و با  سلام و درود به شهيدان اسلام . سلام و درود به حضور محترم اين  امت ايثارگر كه با ايثار جان و مالشان درخت اين انقلاب الهي را پرورش و رشد مي‌‌دهند.

امت ايثارگر از شما مي‌‌خواهم كه امام را تنها نگذاريد و به فكر جبهه‌‌ها باشيد تا هر چه زودتر كافرين را از جهان پاك كنيم. چند كلام به خانواده عزيزم پدر و مادر عزيزم من اين راه آگاهانه و براي رضاي خدا رفتم اميدوارم خداوند اين هديه ناقابل شما را به درگاه خودش قبول كند.

پدر و مادرم من و تمام بچه ها، امانتي هستيم كه از طرف خداوند در نزد شما قرار داده شده‌‌ايم پس زياد ناراحت نباشيد زيرا همه ما رفتني هستيم چه زود چه دير و در حال حاضر صاحب امانت (خداوند) مقدر دانسته كه اين امانت را از شما بگيرد. خواهر عزيزم از تو مي‌‌خواهم كه عفت و حجابت را حفظ كني، زيرا اين حجاب تو كوبنده‌‌تر از خون ما شهيدان است و ديگر اين‌‌كه با پشت كار تمام درست را فرا بگير و وارد دانشگاه شو و در بهترين رشته‌‌ها قبول شو تا يك عده افراد لامذهب و بي‌‌ايمان جان تو را نگيرند.

برادر عزيزم احمد از تو نيـز مي‌‌خواهم كه با جديت درست را بخـواني و همچنان شاگرد اول باشي تا در بهترين رشته دانشگاه قبول شوي و افراد بي‌‌دين جان تو را نگيرند و دانشگاه‌‌ها را پر كنيد. برادران و خواهران عزيزم آن‌‌چنان رفتار كنيد كه بابا و مامان جاي خالي من را احساس نكنند. و در آخر از تمام دوستان و آشنايان طلب حلاليت مي‌‌كنم و همچنين از شما مي‌‌خواهم كه در مرگ من صبر كنيد كه خداوند مي‌‌فرمايد: «ان الله يحب الصابرين»

والسلام محمد كسایيان

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.