جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید هادی محمدی مایانی

فرازی از وصیت نامه:
شهید هادی محمدی مایانی 

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :هادی محمدی مایانی 
نام پدر :سیف اله 
تاریخ تولد :۱۳۵۰/۰۲/۰۳
محل تولد :تهران 
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۱۶ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۶/۰۴/۲۹
محل شهادت :جزیره مجنون 
نام عملیات :تک جنوبی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت تیر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید هادی محمدی مایانی. سیف‌الله در سپیده‌دم سومین روز اردیبهشت‌ماه چشم در چشم فرزندش دوخت و هزار آیت قدرت خداوند را در حیات فرزند خود به نظاره نشست و شکر خداوندش را نمود. او بیمار بود و سال‌ها بود که در جدال با بیماری سخت سرطان مورد امتحان خداوندش قرار داشت و همیشه راضی به رضای او. نام فرزندش را هادی گذاشت. هادی پنج‌ساله بود که برای همیشه از دیدن پدر محروم شد و از آن روز به بعد پدربزرگ سایۀ مهربانش را بی‌دریغ نصیبش می‌کرد. هادی تحصیلاتش را در زادگاهش تهران تا سوم دبیرستان ادامه داد.

مدتی از شروع جنگ گذشته بود و هادی مثل تمام دوستانش بی‌تاب حضور در میدان مبارزه بود. او که در مکتب پدربزرگ رشد کرده بود و مفهوم رنج و دوری را از همان ابتدا خوب فهمیده بود.

برای دفاع از تمام داشته‌ها و ارزش‌هایی که با رنج و تلاش مردمش آن را به‌دست آورده بودند با آن که سن او کم بود با دست‌بردن داخل شناسنامه‌‌اش خود را به میدان مبارزه و جهاد رساند. عمر او چون گل کوتاه بود. شوق پرواز و پریدن در او چنان بود که پرنده دلش در آسمان نیلگون عشق مدت کوتاهی یعنی سی‌ودو روز توانست پرواز کند و در نهایت در بیست‌ونهم تیرماه شصت‌وشش در عملیات تک جزیره به دوستان شهیدش پیوست و جام سرخ شهادت را نوشید. پیکر پاکش پس از نه سال کشف شد و پس از انتقال در فردوس‌رضای دامغان جاودانه گشت.

 

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.