جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمدرضا صداقتی

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمدرضا  صداقتی

خواهران و برادران مهربانم همیشه مطیع اوامر رهبر باشید و از حریم ولایت دفاع کنید و برای آمرزش شهیدان دعا نمایید. 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمدرضا  صداقتی
نام پدر :رمضانعلی
تاریخ تولد :۱۳۴۵/۰۷/۰۳
محل تولد :بهشهر
شغل :آزاد
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۱۶ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۲/۰۱/۱۶
محل شهادت :پاسگاه زید 
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :بق
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای بق

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمد رضا صداقتی. به گواهی شناسنامه‌‌اش در سومین روز از ماه برگ‌‌ریز فصل پاییز، مهرماه سال چهل‌‌وپنج در سبزترین نقطۀ ایران‌‌زمین، مازندران در شهر بهشهر در خانۀ آقارمضانعلی که دلش مثل دریای خزر آبی بود و آرام، چشم گشود. محمدرضا کودکی‌‌اش را در بهشهر گذراند و پس از آن همراه خانواده به دامغان مهاجرت کردند و در روستای بق ساکن شدند. محمدرضا تحصیلات خود را در مقطع ابتدایی در بق گذراند و پس از آن برای ادامۀ تحصیل در مقطع راهنمایی به دامغان آمد. هم‌‌زمان با تحصیل او به کار هم مشغول بود. تحصیلاتش را تا پایان دورۀ راهنمایی ادامه داد.

با شروع جنگ، محمدرضا که عشق به میهن و دفاع از خاک و ولایت‌‌مداری سرلوحۀ زندگی‌‌اش بود. به عضویت بسیج سپاه درآمد و برای مبارزه در میدان حق علیه کفر حضور یافت و در کنار دیگر جوانان غیرت‌‌مند ایران، قرار گرفت. شانزدهم فروردین سال شصت‌‌ودو، پاسگاه زید شاهد دلیری‌‌های محمدرضا بود و شجاعانه به درجۀ رفیع شهادت نایل آمد. پیکر پاکش در روستای محل زندگی‌‌اش، بق به خاک سپرده شد.

 

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحیم

و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل‌الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون.

و کسانی که در راه خدا کشته‌شده‌اند مرده مپندارید بلکه آنان زنده‌اند و نرد پروردگارشان روزی می‌خورند.

بعد از سلام و درود فراوان به رسول اکرم(ص) و حضرت ولی عصر(عج) و جانشین بر حقش امام امت خمینی کبیر به عنوان یابنده حقیر وصیت‌ها و سفارشات خود را به گوش پدر و مادر و اقوام و دوستانم می‌رسانم.

من محمدرضا صداقتی فرزند رمضانعلی به‌‌خاطر پیروی از دستورات خداوند به‌عنوان یک مسلمان تحت رهبری امام امت برای دفاع از اسلام و قرآن و میهن اسلامیم به جبهه آمدم تا با گلوله‌ای آتشین خود سینه دشمنان خدا را هدف قرار داده و بر نابود سپاه کفر قدمی بردارم. پدر و مادرم در صورت به شهادت رسیدنم شما را به صبر می‌خوانم چرا که به دشمن بفهمانید که ما پیرو راه حسین(ع) و زینب کبری هستیم و از شهادت باکی نداریم.

پدرم آیا از این‌که از وجود پر ثمر عمرت یک شهید پرورش یافته در مکتب الهی بیرون آمده‌است افتخار نمی‌کنی؟ آیا از این‌که توانسته‌ای در مهم‌ترین برهه از زمان و آن هم در زمانی که اسلام عزیز مورد حملات گوناگون گرگ‌های عصر و شب قرار گرفته‌است قربانی ناقابلی را اهدا کنی خرسند نیستی؟

خواهران و برادران مهربانم همیشه مطیع اوامر رهبر باشید و از حریم ولایت دفاع کنید و برای آمرزش شهیدان دعا نمایید. دوستان و اقوام مهربان شما را به رفتن به جبهه‌ها و دفاع از اسلام و امام می‌خوانم و امیدوارم برادران کوچکم بعد از رسیدن به سن کافی اسلحه مرا به دوش بگیرند و با مزدوران شرق و غرب برای رهایی مستضعفین تا آخرین قطره خون خود جهاد کنند و ضمناً در صورت شهادت من پیکرم را در کنار تربت پاک شهید محمدحسین نادعلیزاده دفن نمایید.

و در پایان از همه دوستان و آشنایان می‌خواهم که بدی‌های من را به‌خاطر خدا فراموش کنند و برای سلامتی امام دعا نمایند. خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار. (آمین)

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.